Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chlupotanie paliwa - irytujący odgłos

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chlupotanie paliwa - irytujący odgłos

    Zamieszczone przez domino_EL
    " material wykonczeniowy "boczka" jako wyznacznik jakosci auta w najnowszej powojennej historii konsumpconizmu motoryzacyjnego w Polsce ze szczegolnym uwzglednieniem przestrzeni ostatniej dekady
    O Panie, to już nawet nie magisterka, toż to już doktorat :lol:

  • #2
    Chlupotanie paliwa - irytujący odgłos

    Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać ponieważ jestem nowy na forum.
    Znalazłem jeden temat związany z moim problemem ale jest on dość stary i nie wnosi żadnego rozwiązania.

    W zeszłym tygodniu odebrałem nową Octavie z salonu, wszystko jest super poza irytującym odgłosem chlupotania paliwa w baku. Mam wrażenie, że cały czas wożę w bagażniku jakieś bańki z wodą.
    Proszę was o pomoc z tym tematem. Wiem, że niektórzy też mają te problem, choć sam osobiście nie spotkałem się jeszcze nigdy z czymś takim. Chciałbym zapytać czy ktoś próbował pozbyć się tego poprzez dodatkowe wygłuszenie bagażnika lub jakikolwiek inny sposób. Mam na myśli rozwiązanie które na stałe zagłuszy ten dźwięk i znacznie poprawi komfort jazdy czyli nie piszcie proszę o podkręcaniu radia

    Zastanawiam się czy nie zgłosić się z tym do serwisu tam gdzie kupiłem auto bo wydaje mi się, że w nowym samochodzie nie powinno być tego typu problemów.

    Byłbym bardzo wdzięczny za każdą konstruktywną radę.
    Z góry dzięki!

    Komentarz


    • #3
      No i jak myślisz co serwis z tym zrobi? Bo według mnie raczej nie będzie ingerencji w konstrukcję samochodu. Co najwyżej mogą Ci paliwo wyjeździć prawie do zera, tak że w sumie to prawie naprawią bo przy odbiorze nie będzie chlupotać :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #4
        No serwis właśnie prawdopodobnie rozłoży ręce i powie że ten typ tak ma. Dlatego pytam czy ktokolwiek poradził sobie z tym problemem w jakiś sposób? Odpowiedzi w stylu "ciesz się że chlupie bo to znaczy że jest na czym jechać" raczej pomijam bo takie odgłosy w nowym samochodzie według mnie są lekko mówiąc nie dopuszczalne.
        Może ktoś pomoże?

        Komentarz


        • #5
          Darek6789, Wytłumić od wewnątrz okolicę zbiornika paliwa - przy okazji zrobi się też ciszej w aucie. ASO na pewno z tym nic nie zrobi, prawdopodobnie taka jest konstrukcja zbiornika ( kształt, materiał z którego jest wykonany itp. ).
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            Tak właśnie myślałem kowal 2002. Zbiornik jest pod bagażnikiem więc nie powinno być to trudne, poszukam jakiegoś dobrego materiału i jak uporam się z tematem to napiszę jakie efekty. "Trochę" mnie do drażni że muszę takie rzeczy robić przy nowym samochodzie prosto z salonu no ale nic na to nie poradzę.
            W każdym razie dzięki za pomoc, jeśli ktoś już coś takiego robił to chętnie przyjmę każdą radę.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Darek6789
              Tak właśnie myślałem kowal 2002. Zbiornik jest pod bagażnikiem więc nie powinno być to trudne, poszukam jakiegoś dobrego materiału i jak uporam się z tematem to napiszę jakie efekty. "Trochę" mnie do drażni że muszę takie rzeczy robić przy nowym samochodzie prosto z salonu no ale nic na to nie poradzę.
              W każdym razie dzięki za pomoc, jeśli ktoś już coś takiego robił to chętnie przyjmę każdą radę.
              Zbiornik paliwa znajduje się pod tylną kanapą a nie pod bagażnikiem...

              Link

              Komentarz


              • #8
                Kris86 masz rację, pospieszyłem się z tym bakiem pod bagażnikiem. W takim razie bardzo to komplikuje sprawę. Nie wydaje mi się żeby wygłuszenie pod samym siedziskiem kanapy z tyłu rozwiązało problem a to póki co jedyna możliwość jaką widzę.

                Sprawa zaczyna mnie coraz bardziej irytować...:/

                Komentarz


                • #9
                  Pozostanie Ci chyba tylko zdiac zbiornik i okleic jakas mata wygluszajaca wneke na zbiornik lub okleic sam zbiornik
                  Spróbuj jeszcze owinac jakims talatajstwem rure wlewu do zbiornika te co idzie w boczku bagaznika bo ona moze "przenosic" chlupotanie do bagaznika zanim rozbierzesz pol auta

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam obecnie full i przy zatrzymaniu czasem zachlupie lub na nierownosciach ale tragedii nie ma.

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie niestety ten problem rownież występuje i nawet pisałem o nim na forum, najgorzej jest po tankowaniu przy pełnym zbiorniku..nie mam na to pomysłu według mnie odgłos ten dochodzi z okolic rury wlewu po zatankowaniu pod korek.

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie po zatankowaniu po korek żadnego chlupotania nie słychać, dopiero jak ubędzie z 10 litrów to wtedy słychać bardzo rzadko jakieś chlupotanie ale to naprawdę trzeba się mocno wsłuchać. W moim poprzednim aucie Vectra B to chlupotanie było głośniejsze i bardzo często było je słychać.
                        Więc moim zdaniem nie ma co dramatyzować z tym chlupotaniem w O3.
                        Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                        http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                        Komentarz


                        • #13
                          Ogólnie problem śmieszny, w dzisiejszych czasach takie rzeczy to wręcz nie od uwierzenia :szeroki_usmiech Zobaczę a raczej posłucham czy u mnie jest to samo...
                          O3 RS TSI DSG

                          Komentarz


                          • #14
                            maly2st: Z tym rozbieraniem auta to tak jak mówisz spokojnie..... Przede wszystkim nie po to kupiłem nowe auto żeby po kilku dniach samemu je rozbierać i coś kombinować. Jak się tego nie pozbędę albo nie przyzwyczaję to po prostu auto sprzedam bo po co się męczyć na siłę. Poza tym jest w leasingu więc nie mogę poza aso za dużo kombinować.

                            bolo81: W 100% się zgadzam, że takie sprawy w ogóle nie powinny mieć miejsca. Dlatego jestem nieco zszokowany tą sytuacją i nie bardzo wiem co z tym zrobić. Może pojadę do serwisu i przejadę się z serwisantem tym samochodem a potem ich testową octavią i porównam sobie.

                            Co do porównań...mam w domu jeszcze passata b6 2.0 2006 ale w sedanie. Przejechane 195000 i nic takiego nie zauważyłem. Dzisiaj specjalnie po zatankowaniu go do pełna próbowałem gwałtownie przy parkowaniu zatrzymać koła żeby go rozbujać i faktycznie przy wyciszonym radiu da się usłyszeć delikatny chlupot. Ale sam fakt, że nie miałem o tym pojęcia przez 7 lat użytkowania auta świadczy o tym, że jest to nieporównywalnie mniej donośny dźwięk.

                            Może ma ktoś z okolic też Octavię 3 z tego roku w kombi żeby sobie porównać? Chętnie podjadę w wolnej chwili bo muszę ten temat jakoś wymęczyć.

                            Komentarz


                            • #15
                              mam to samo także spokojnie ten typ tak ma;D

                              Komentarz


                              • #16
                                Z jednej strony to niby pocieszające, że nie tylko mój egzemplarz tak ma a z drugiej jeszcze bardziej denerwujące bo to oznacza, że muszę się albo przyzwyczaić albo kombinować...
                                Serio w szoku jestem że coś takiego w ogóle się pojawia...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Tak kolego coś takiego występuje i nic z tym nie zrobisz w Megane jest to samo generalnie żadna tragedia po prostu coś tam słychać przy większej ilości paliwa. A ze sprzedażą po tygodniu to ..................
                                  Wyniki podane w ikonce poniżej mogą zawierać również zużycie paliwa przez system niezależnego ogrzewania tzw "Webasto" (bierze paliwo z baku samochodu)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nie no sprzedaż to raczej tzw "ostateczna ostateczność" Pomijając ten drażliwy temat (i system start stop) to jestem mega zadowolony z samochodu także nie chciałbym się go pozbywać przedwcześnie ale taką już mam naturę, że jak coś mi nie pasuje to będę z tym walczył

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Łabik
                                      Więc moim zdaniem nie ma co dramatyzować z tym chlupotaniem w O3.
                                      Dokładnie, jak by nie patrzeć to jest 5 wiader paliwa, IMO ciekawe co ludzie robią jak im zachlupocze woda w wanie, czy wymieniają wannę czy zmieniają mieszkanie :?: :diabelski_usmiech

                                      P.S podziwiam tych wszystkich szczęśliwych ludzi, dla których jest problemem chlupotania paliwa w baku lub hałas tylego zawieszenia. Może kiedyś, jak rozwiąże globalne problemy świata zajmę się takimi duperelami :diabelski_usmiech
                                      Pozdr. Przemek

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        no patrzcie jaki dowciniś sie nam trafił na forum;D W nowym samochodzie jednak możemy wymagać komfortu prawda? Tym bardziej że to nie samochód budżetowy;/

                                        [ Dodano: Wto 11 Mar, 14 23:49 ]
                                        Wcześniej miałem też pare innych kompaktów i nie bylo tam słyszalne "Chlupotanie paliwa"

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez lukrys
                                          W nowym samochodzie jednak możemy wymagać komfortu prawda?
                                          No oczywiście i ja tak uważam, że w porównaniu z innymi autami z "segmentu" ten komfort jest na przyzwoitym poziomie 8) . Wracając do tematy chlupotania to może czas zacząć tankować do odbicia pistoletu nie zalewając odpowietrzenia wtedy problem ustąpi. IMO najlepiej zatankować do odbicia i uzupełnić do pełnego litra lub pln jak komu wygodniej i będzie dobrze, bo już widziałem wpisy, że po dobiciu weszło jeszcze 2-3 litry itp. zbiornik paliwa nie jest z gumy i jak ma deklarowaną pojemność 50 litrów to tyle wejdzie - oczywiście to co pozostało.

                                          P.S u mnie nie chlupocze a zawsze leje do pełna nie pod korek :P

                                          [ Dodano: Sro 12 Mar, 14 00:13 ]
                                          Zamieszczone przez lukrys
                                          Wcześniej miałem też pare innych kompaktów i nie bylo tam słyszalne "Chlupotanie paliwa"
                                          Wcześniej też miałem kilka kompaktów i nawet jeden premium i jak dolewałem pod korek to był problem, jak nie dolałem pod korek to na zakrętach nie było słychać, że zatankowane "na bogato".
                                          Pozdr. Przemek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            to jest to samo co z tym zawieszeniem jednym wali drugim nie;P a prawde znamy jak jest np z chlupotaniem;D

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez lukrys
                                              to jest to samo co z tym zawieszeniem jednym wali drugim nie;P a prawde znamy jak jest np z chlupotaniem;D
                                              IMO to jest tak, ja zaraz po odbiorze auta (przejechałem z 5 km ) pojechałem do swojego gumiarza i tam spuściłem powietrze z 2.9 na 2.3 tak jak powinno być (wcześniej było za twardo) i przy takim ustawieniu wcale mnie nie dziwi że komuś może "walić" zawieszenie co bardziej jest zasługa opon ale mniejsza o to. Z tankowaniem tak samo jak nie zalejesz rury odpowietrzającej to nie słychać.
                                              Pozdr. Przemek

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Przem78
                                                Zamieszczone przez lukrys
                                                to jest to samo co z tym zawieszeniem jednym wali drugim nie;P a prawde znamy jak jest np z chlupotaniem;D
                                                IMO to jest tak, ja zaraz po odbiorze auta (przejechałem z 5 km ) pojechałem do swojego gumiarza i tam spuściłem powietrze z 2.9 na 2.3 tak jak powinno być (wcześniej było za twardo) i przy takim ustawieniu wcale mnie nie dziwi że komuś może "walić" zawieszenie co bardziej jest zasługa opon ale mniejsza o to. Z tankowaniem tak samo jak nie zalejesz rury odpowietrzającej to nie słychać.
                                                Popieram, ja po odbiciu dolewam do pełnego litra i żadnego chlupania, przez moje 11kkm przejechane, nie słyszałem ;>
                                                Aktualnie O3 1.4 TSI 103kW (140KM)
                                                Poprzednia F1 1.4 50kW (68KM)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  No to fajnie Panowie...czyli jednemu chlupie a drugiemu nie a trzeciemu jeszcze mniej. Na prawdę jeździłem wieloma różnymi samochodami z różnych segmentów i czegoś tak głośnego jeszcze nigdy nie słyszałem. Uważam, że w samochodzie za ponad 100k można wymagać podstawowego komfortu więc nie jest tak jak Przem78 to napisał, że z nudów zajmuję się takim problemem

                                                  Ja tankowałem go 2 razy do pełna czyli do odbicia. Słychać to wyraźnie cały czas, co prawda czym mniej paliwa tym słabiej ale to wciąż bardzo wyraźnie.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X